Nasza GRH
O grupie
Galeria
Filmy
Kontakt
Tam będziemy-2013r.
Tam byliśmy
Media o nas
71 Bielewski Pułk Piechoty
- Historia Pułku
Georgiejewscy kawalerowie
Pułkowa galeria
Cmentarze
Pułkowa cerkiew
Zagłębie i Jura
- Historia
Zagłębiacy w carskiej służbie
Wirtualne muzeum
- Ciekawostki
- Galeria
Witamy
Witaj na stronie poświęconej 71-szemu Bielewskiemu Pułkowi Piechoty oraz Grupie Rekonstrukcji Historycznej odtwarzającej barwę i działania pułku podczas Wielkiej Wojny.
Na stronie tej znajdziesz również informację o historii Zagłębia Dąbrowskiego i Jury Krakowsko-Częstochowskiej dotyczącej okresu przełomu wieków XIX i XX.
 
 
Grupa na Facebooku
71 Bielewski Pułk Piechoty
Grupa posiada swoją stronę na facebooku na której umieszczamy wszelkie newsy i informacje na bieżąco.

Stronka nasza jest chwilowo zaniedbana. W wolnych chwilach też ją będziemy uzupełniać.


Zapraszamy do "polubienia" nas.
>
Strona Grupy na Facebooku

Dodał:  wilu dnia 18 sierpień 2012 10:38 · Drukuj
 
 
Wikizagłębie.pl
NewsyGrupa została zaproszona do zaprezentowania się na Wikizagłębie. Strona ta powstała w ramach projektu „Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie" realizowanego przez Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego w 2011 roku. Obecnie jest rozwijana przez działających społecznie członków stowarzyszenia i innych pasjonatów regionu.

Dodał:  wilu dnia 12 styczeń 2013 23:46 · Drukuj
 
 
Wesołych Świąt
Newsy
WESOŁYCH ŚWIĄT !


Dodał:  wilu dnia 24 grudzień 2012 14:09 · Drukuj
 
 
Pierwszy patrol
Relacje z imprezPod koniec listopada minęła 98. rocznica bitwy pod Pilicą.
Z tej okazji wybraliśmy się z aparatem na historyczne pozycje gdzie prawdopodobnie odbyły się pierwsze walki stoczone przez nasz pułk, podczas operacji na Jurze w rejonie Pilicy.FOTO

Dodał:  wilu dnia 16 grudzień 2012 23:50 · Drukuj
 
 
I Spotkania z Historią Pilica
Relacje z imprez8. grudnia na zaproszenie Forum Jurajskiego, Grupa wzięła udział w pierwszej edycji "Spotkań z Historią" , która odbyła się w w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Pilicy. Impreza ma odbywać się cyklicznie co dwa miesiące i ma na celu przypomnienie historii miasta Pilicy a także historii terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Z uwagi na to, że działania naszego pułku, który rekonstruujemy są bardzo ściśle związane z tym miastem, bez wahania zdecydowaliśmy się wziąć udział w imprezie.
Przygotowaliśmy wykład na temat " Wyposażenie piechoty rosyjskiej w I wojnie światowej"
A jak było naprawdę i jak nas ocenili widzowie zapraszam do przeczytania relacji na stronie:

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI ZAWIERCIAŃSKIEJ

FOTO


Dodał:  wilu dnia 30 listopad 2012 20:40 · Drukuj
 
 
Defilada z okazji Dnia Niepodległości 11.11.2012r. Warszawa
Relacje z imprezW Święto Niepodległości przedstawiciele Grupy mieli zaszczyty wziąć udział w Defiladzie która odbyła się pod grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Po kompani reprezentacyjnej Wojska Polskiego defilowały grupy rekonstrukcyjne a wśród nich i my razem z kolegami z 14 Pułku Strzelców Syberyjskich. Wystąpiliśmy w barwach Legionu Puławskiego.Następnie wzięliśmy udział w marszu "Ku niepodległej" przebiegającego szlakiem pomników Polaków którzy przyczynili się w walce o niepodległą Polskę. Defiladę zamykał FT-17 najstarszy polski czołg odnaleziony w Afganistanie w tym roku.

FOTO
Dodał:  wilu dnia 17 listopad 2012 00:19 · Drukuj
 
 
Pola Chwały 28-30.09.2012r. Niepołomice
Relacje z imprezW ostatni wrześniowy weekend nasza grupa po raz drugi miała możliwość zaprezentowania się na siódmych niepołomickich Polach Chwały. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad sześciuset rekonstruktorów z różnych epok historycznych co świadczy o rozmiarze imprezy.
Wraz z kolegami z 69-go Riazańkiego Pułku Piechoty, którzy przyjechali z Lublina przygotowaliśmy dioramę przedstawiającą codzienne obozowe życie żołnierzy z okresu I wojny światowej. Można było między innymi spróbować herbatki z samowara opalanego węglem drzewnym oraz spróbować specyfików z kociołka.


W niedzielę wzięliśmy udział w inscenizacji bitwy gorlickiej oraz w paradzie gdzie razem z innymi rekonstruktorami zaprezentowaliśmy się publiczności w trakcie „Okazywania wojska wszelakiego”.

FOTO
Dodał:  wilu dnia 26 październik 2012 00:54 · Drukuj
 
 
I Piknik Historyczny Jura 1914 w Krzywopłotach
Relacje z imprezKrzywopłoty to niewielka urokliwa wioska położona wśród lasów i pagórków środkowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Miejsce to w historii Polski ma nie małe znaczenie. To właśnie stąd wyruszyły 4 i 6 batalion 1 Pułku Legionów Polskich na górę Św. Krzyż by następnie 17 i 18 listopada 1914 roku stoczyć krwawą potyczkę pod wsią Załęże z wojskami rosyjskimi.
8 września w Krzywopłotach nasza GRH 71 Bielewski Pułk Piechoty zorganizowała po raz pierwszy piknik historyczny „Jura 1914” mający na celu przybliżenie mieszkańcom okolicznych miejscowości, historii z przed prawie 100 lat. Na pikniku zaprezentowały się grupy rekonstrukcyjne odtwarzające formacje walczące po obu stronach podczas bitwy. Staraliśmy się „ożywić” zrekonstruowaną „Gawrę” schron-ziemiankę, która była licznie odwiedzana przez przybyłych widzów. Ziemianki tego typu były budowane w okolicznych lasach podczas Wielkiej Wojny. Oficjalną część pikniku zakończył marsz na pozycję Św. Krzyż gdzie zachowały się w bardzo dobrym stanie wykute w skale okopy legionowe oraz na cmentarz w Bydlinie gdzie zostali pochowani polegli Legioniści.Dziękujemy rekonstruktorom bez których impreza nie mogła by się odbyć:
GRH 1 Pułk Piechoty 1 Brygady Legionów J. Piłsudskiego,
GRH 13 Pułk Piechoty ,,Krakowskie Dzieci",
GRH Artyleria Krakowsko-Przemyska,
GRH Gorlice 1915

Szczególne podziękowania za zainteresowanie i przybycie na piknik pragniemy złożyć:
Pani Poseł na sejm RP Lidii Gądek, Staroście Olkuskiemu, Wójtowi Gminy Klucze, Radnym oraz gospodarzowi „Gawry” Pani Sołtys wsi Krzywopłoty.

FOTO cz.1

FOTO cz.2

FILM


Na koleją impezę z naszego autorskiego cyklu "Jura 1914" zapraszamy w przyszłym roku.
Dodał:  wilu dnia 16 październik 2012 23:32 · Drukuj
 
 
Preznentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej na XXXVI. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej - Kraków 2012
Relacje z imprezDnia 19. sierpnia 2012r. na zaproszenie organizatora Targów Sztuki Ludowej wybrałem się do Krakowa. Prezentacja odbywająca się na scenie ustawionej na Rynku Głównym miała na celu przybliżenie widzom działalności grup rekonstrukcyjnych z okresu I Wojny Światowej, przedstawienie sylwetek żołnierzy których odtwarzamy oraz możliwość "zareklamowania" się. Wśród zaproszonych byli też przedstawiciele rekonstruktorów z Krakowa i Gorlic. Prezentację poprowadził znany i ceniony w Krakowie miłośnik historii , społecznik p. mgr M. Kozioł.

FOTO


Dodał:  wilu dnia 09 październik 2012 09:08 · Drukuj
 
 
Świętokrzyskie kraina pięknych koni - Kielce 30.06.2012
Relacje z imprez"Świętokrzyskie kraina pięknych koni" to impreza odbywająca się cyklicznie w Kielcach . Można na niej było zobaczyć przede wszystkim wspaniałe popisy jeździeckie grup odtwarzających polskie formacje kawaleryjskie. Nasza Grupa została zaproszona do udziału w inscenizacji poświęconej wydarzeniom z 1914 roku związanych z początkowym okresem działań Pierwszej Kadrowej i Legionów Polskich na terenie ziemi Świętokrzyskiej. Tradycyjnie występowaliśmy w barwach pułku jako drużyna ckm.

Po stronie zaborcy austriackiego m.in.wystąpili:
Strzelcy z Pierwszej Kadrowej
Siódemka Beliny
Po stronie zaborcy rosyjskiego wystąpili:
kawaleria Legionu Puławskiego
14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza
21 Pułk Piechoty z Warszawy
i 71 Bielewski Pułk Piechoty
Relację z imprezy możecie zobaczyć TUTAJ a także dzięki uprzejmości kolegów z Przasnysza w naszej galerii FOTO i jeszcze filmy FILMY
Dodał:  wilu dnia 03 lipiec 2012 01:40 · Drukuj
 
 
V Festyn Muzealny Dąbrowa Górnicza
Relacje z imprezW dniach 16-17 czerwca po raz piąty odbył się w Dąbrowie Górniczej Festyn Muzealny organizowany przez Muzeum Miejskie „Sztygarka” . W imprezie na której zaprezentowaliśmy się z dioramą, braliśmy udział nie po raz pierwszy jako uczestnicy, ale był to nasz debiut jako Grupa.
W ramach pikniku między innymi odbyła się inscenizacja bitwy pod Krzywopłotami i Załężem (17-18 listopada 1914r.) będącej jedną z wielu epizodów Wielkiej Wojny na Jurze ale jedyną w której brały udział jednostki polskie - IV i VI batalion 1-go Pułku Legionów Polskich.

W inscenizacji brały udział grupy
Po stronie austrowęgierskiej:
GRH „1 Pułku Piechoty 1 Brygady Legionów Piłsudskiego”
GRH „Gorlice 1915”
GRH „Artyleria”
Po stronie rosyjskiej :
Wolni strzelcy nas wspomagający
GRH „71 Bielewski Pułk Piechoty” - czyli my:)

Foto z imprezy znajdziecie TUTAJ
Oraz na lokalnych portalach informacyjnych.
Dodał:  wilu dnia 25 czerwiec 2012 00:51 · Drukuj
 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Znajomi i partnerzy
Pomocnik
Strona jest dostosowana do rozdzielczości ekranu 1280x800 dla przeglądarki Mozilla Firefox. Aby zmienić czasowo rozdzielczość ekranu wciśnij ctrl i przekręć rolką myszki.


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ostatnie Artykuły
Pułkowa cerkiew w Pu...
Galeria - Cmentarze ...
Georgiejewscy kawale...
„Sztuka okopow...

Copyright © 2011

347,338 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl